ציפוי, הינו אחד היישומים של טיפול שטח על קפיצים. כמעט לכל הקפיצים המיוצרים יש טיפול מסוים על פני השטח שלהם. ציפוי מגדיל עמידות, מונע חלודה, מוסיף קושי ונותן מראה אסתטי יותר לקפיצים.

טיפול פני שטח, הוא בעיקרו מתן הגנה ושימור לשכבת המתכת החיצונית בתנאים שונים. שימוש בטיפולי שטח מתאימים נותן הגנה ארוכת טווח למגוון חומרים.

הטיפול בו אנו משתמשים, נותן הגנה בפני חלודה הנגרמת בגלל מים, מלח, חומרים כימיים, כמו גם הגנה מנזקים סביבתיים אחרים. טיפול ראשוני של שכבה כימית נותן עמידות ותאחיזה טובות של הגנה בפני קורוזיה כאשר הטיפול הסופי הוא צביעה אלקרטרופורטית וזאת בתנאי ששכבת המתכת נקייה לפני הטיפול.

"קפיצי נורדיה" מציעה את סוגי טיפולי השטח הבאים על התוצרת שלה:

ציפוי אבץ אלקטרוליטי – ציפוי רגיל על קפיצים, זול יחסית ועמיד מול קורוזיה, למרות הסיכון של פריכות מימנית.

פסיבציה – תהליך זה משפר את הטיפול שניתן לפני השטח של קפיצי מתכת. השטח המטופל הופך לעמיד יותר בתנאי סביבה לא נוחים כמו אויר, מים ורכיבים כימיים.

פסיבציה על נירוסטה -  התהליך גורם לפני השטח של הנירוסטה, להיות לא פעיל מבחינה כימית ובאופן כללי, התהליך גורם לחלק החיצוני של הנירוסטה, לשפר עמידות לחלודה.

חוט מגולוון / פסים מגולוונים – אלטרנטיבה טובה וזולה יותר מאשר נירוסטה, בכל מקום שיש צורך בעמידות לחלודה.

ציפוי ניקל וכרום – משמשים ברכיבים דקורטיביים וכשיש צורך להגן מחלודה. חומר זה ישים לקפיצים מחומר שטוח ולקפיצים צורתיים עם תנודה נמוכה, אחרת יכולים להיווצר סדקים בזמן כיפוף או הטיה חזקה.

ציפוי בדיל – משמש במקרים בהם דרושה הלחמה או ריתוך. ציפוי זה נותן עמידות והגנה טובות.

ציפוי זהב וכסף – משמשים בתהליך זה להגנה מפני חלודה, על רכיבים לתעשיית החשמל והאלקטרוניקה.
ציפוי זה נבחר כשיש דרישה למוליכות חשמלית גבוהה.

פוספט אבץ – ציפוי רגיל ומקובל לקפיצים. משמש גם כמצע תחתון לפני צביעה. שכבה זו מגדילה את התאחיזה בין שכבת הצבע ובין המתכת. 

Black Oxide – מגדיל עמידות לקורוזיה ומשמש גם לדקורציה; בנוי על שכבת ברזל חמצני.
יש צורך לשמן לאחר הטיפול.

פוליש חשמלי – משמש לטיפול נירוסטה וסגסוגות אחרות; טיפול פני השטח נותן מראה זוהר לחומר ומגדיל עמידות לחלודה.

צביעה קטפורטית – שייך לטיפולים שמגדילים עמידות לחלודה. מאופיין בשכבה אחידה שלל תמיסה אקרילית על פני השטח, שמבטיחה הגנה טובה נגד רכיבים כימיים ותנאי סביבה קורוזיביים.

דלתא טון – ציפוי של אבץ, שכבה לא אלקטרוליטית לא אורגנית, שאפשר להוסיף עליה שכבה נוספת, אורגנית, דלתא סיל. טיפול זה נותן הגנה טובה מאוד נגד חלודה, ללא סיכון של פריכות מימנית.

הגנת טפלון – משתמשים בציפוי זה כאשר נדרש חיכוך מינימאלי ובידוד נגד רכיבים כימיים.